Ankara kurye paketinizin mükemmel durumda geldiğinden emin olun Bu görevin ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız; lütfen kolilerinizin uygun şekilde korunduğundan ve paketlendiğinden ve yalnızca Ankara kurye hizmetleri yazdırılan etiketler kullanılarak doğru şekilde etiketlendiğinden emin olun.

Kurye Paketleme Önerisi

Islak koşullarda etiketlerden mürekkebin akmasını önlemek için lütfen tüm nakliye etiketlerinin tamamen şeffaf bantla kaplandığından emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, lütfen iletisim@motokurye.org.tr ile iletişime geçin veya 0543 748 61 61 numaralı telefondan bizi arayın.

Sevkiyata Hazır Kolilerinizi Etiketleme

  1. Nakliye sırasında etiket ıslanırsa mürekkebin akmasını önlemek için nakliye etiketlerinin bir lazer yazıcıda yazdırıldığından emin olun (veya bir mürekkep püskürtmeli yazıcıya yazdırıyorsanız, plastik bir kılıf kullanın).
  2. Gönderi etiketlerinin hiçbir şekilde kırışık olmadığından emin olun Ankara kurye barkod ve gönderi adresi açıkça görülebilmelidir.
  3. Her öğenin üstündeki tüm paketleri açıkça etiketleyin. (Bu, daha hızlı tanımlama ve minimum kullanım sağlar)
  4. Her bir etiketi, yalnızca ŞEFFAF bant kullanarak pakete güvenli bir şekilde bantlayın. Kullanılan bantların herhangi bir etiket bilgisini gizlemediğinden emin olmak
  5. Birden fazla koli gönderiyorsanız, her kolinin ayrı bir ‘ayrı ayrı’ barkodlu etiketi olduğundan emin olun.
  6. Güvenlik için gönderici ve alıcı adreslerini, telefon ve posta kodları da dahil olmak üzere doğrudan paketin üzerine yazın. Ayrıca etiketin zarar görme ihtimaline karşı, yan not (takip) numarasını da koli üzerine yazmanızı öneririz.
  7. Gönderinin içine adresinizi ve varış adresini ekleyin.
  8. Kayaklar, lastikler vb. öğeler için bağlama etiketi kullanın.

Mallarınızı paketlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı yararlı noktalar şunlardır: Yasaklı veya Kısıtlanmışlar Listesinde yer alan Tehlikeli Malları göndermemeniz çok önemlidir.

Küçük Öğeler

Eşyalarınızın çok küçük paketlenmediğinden emin olun, aksi takdirde nakliye sırasında gecikme veya kayıpla sonuçlanabilir. Numuneler gibi hassas öğelerin etrafından dolaşın.

Birden Çok Öğe

Tek bir dış konteynırda birden fazla parça bulunduğunda, her bir parçayı diğerlerinden korumak için bunlar ayrı ayrı sarılmalı veya iç içe geçirilmelidir.

Öğeler ile dış kap arasında kalan boşluk, öğelerin nakliye sırasında hareket ederek hasar görmesini önlemek için yeterli paketleme malzemesi ile doldurulmalıdır.

Ağır Öğeler

Mallarınız ağırsa, dış kaplarında güvenli bir şekilde tutmak için ek desteğe veya yastıklamaya ihtiyaç duyabilirler. İçeriğin ağırlığı kutuyu veya kartonu aşırı yüklememelidir, aksi halde patlayarak açılabilir.

Düzensiz Şekiller

Çıkıntılı veya keskin köşeli garip şekilli öğeler, kazara hasar görmesini önlemek ve diğer ürünlere zarar vermemek için ekstra korumaya ihtiyaç duyar.

Lütfen dikkat: Ağır veya düzensiz şekilli parçalar, daha fazla stabilite ve koruma sağlamak ve taşıma kolaylığı sağlamak için ideal olarak bir palete sabitlenmelidir.

paletler

Paletler üzerindeki ürünler eşit şekilde istiflenmeli ve ürünler palete şrink ambalajlama, bantlama veya bantlama ile sabitlenmelidir.

Son Derece Bitmiş Nesneler

Son derece cilalı veya cilalı yüzeylere sahip ürünler, ambalaj içindeki hareketten veya kutu, zımba teli vb. ile temastan kaynaklanan aşınmayı önlemek için nihai dış ambalajdan önce iyice doldurulmalıdır.

Bu, yapışkan etiketlerin kirlenmesinden veya lekelenmesinden de etkilenebilecek evrak çantaları gibi bagaj öğelerini kapsar.

Bilgisayar/Elektronik Ürünler

Öğeler polistiren kalıplarla desteklenmeli ve uygun kartonlara paketlenmelidir. Lütfen bu öğelerin gönderilebileceği hizmetlerin sınırlamalarına ve bu öğelerin lityum pilleri içerip içermediğine dikkat edin (lütfen Yasaklanmış ve Kısıtlanmış öğeler için Tehlikeli Maddeler sayfasına bakın )

metal nesneler

Tüm metal nesneler, paketin taşınmasına dahil olan herkesi yaralanmadan korumak için çok iyi bir şekilde sarılmalıdır ve bu aynı zamanda makine ve diğer müşterilerimizin mallarını hasardan koruyacaktır. Çıplak, keskin metalleri asla ambalajsız göndermeyin.

Motorlar/Makineler

Paketlemeden önce bu öğelerdeki tüm yağlar veya sıvılar boşaltılmalıdır. Bunun yapılmaması, bozulma nedeniyle ek ücretlere neden olabilir.

Kırılgan Öğeler

Kırılabilecek tüm öğeler iyice sarılmalı ve kutunun kenarlarından uzağa veya mümkünse ayrı kutulara yerleştirilmelidir.

Öğe ile dış kabı arasındaki tüm boşluklar, öğenin nakliye sırasında iyi bir şekilde yastıklanmasını ve korunmasını sağlamak için uygun ambalajla doldurulmalıdır.

Varsa, kuryelerin bu öğeleri tanımlayabilmesi ve sizin için onlarla daha fazla ilgilenebilmesi için lütfen kırılabilir etiketler kullanın.

Sızdırmazlık

Özellikle içerikler ağırsa, patlamalarını önlemek için tüm paketleri kaliteli ürün bandı kullanarak güvenli bir şekilde kapatın.

Hasarlı, teslim edilemeyen ürünler

Alıcı bir gönderiyi reddederse, sızıntı yaparsa veya hasar görürse, gönderene iade edilir veya imha edilir. İşlem için 10 ABD doları tutarında bir yönetici ücretinin yanı sıra iade edilen tüm öğeler için ek ücretler alınacağını lütfen unutmayın.

Ek olarak – Gönderici, iade edilen gönderiyi kabul etmeyi reddederse veya hatalı ambalajdan kaynaklanan sızıntı veya hasar nedeniyle iade edilemezse, gönderinin yasal olarak elden çıkarılmasıyla ilgili her türlü masraf ve ücretten gönderen sorumludur ve herhangi bir dökülme veya sızıntının temizlenmesi ile bağlantılı tüm masraflar ve ücretler.